Kávový catering

Kdo si dovede představit zajímavou gastronomickou či společenskou akci bez skvělé kávy? No dobře, představit si to umí kde kdo, ale málokdo si to představit chce. Dnes stále častěji při přípravě a organizaci eventu myslíme nejen na dodavatele perfektního jídla, úžasně vypadající výzdoby či vtipného moderátora, ale zajímáme se i o to jakou kávu budeme my, a především naši hosté, pít.

Dnes je svět již na míle daleko od těch časů, kdy káva byla prostě ta tmavá věc na které se nedá nic zkazit. Požadavky dnešních zákazníků jsou oprávněně daleko náročnější. Chtějí si své espresso, cappuccino, flatwhite či třeba "filtr" vychutnat ve špičkové kvalitě nejen ve své oblíbené kavárně, ale kdekoli. A dobře vybavená kavárna se díky baristům specializovaným na kávový catering dá postavit skutečně téměř všude. Nejen z vtipného autíčka na ulici třeba na festivalu, ale třeba v lese, na lodi, na pláži, na vaší zahradě, a to i v případě, že ta zahrada obklopuje vaši chatu, kterou by někde "na konci světa" pomalu ani google nenašel.

K tomu, aby káva byla opravdu úžasná, abyste si mohli vychutnat pověstný "ten svůj božský shot", nestačí jen prémiová správně napražená kávová zrna, garantovanou záruku kávového zážitku vám nedá ani moderní drahý stroj. O kávě platí stejné pravidlo jako o mnoha jiných věcech v životě: že káva je jen tak dobrá, jako její nejslabší článek. Ano, to jsou ty - ve špatných kavárnách a restauracích často naprosto přehlížené - ruce, která kávu připravují. Ruce, které dokáží skvělou surovinu povznést do oblak. Ruce baristy.

I na vaší svatbě, večírku, firemní či kulturní akci se vyplatí, aby kávu připravoval opravdový barista. To je totiž odborník, který umí nejen skvěle ovládat veškerou kávovou techniku, zná technologické postupy a namaluje vám srdíčko na vaše cappuccino. On ví o kávě strašně moc. Káva je totiž podobný živý organismus, jako třeba víno - záleží kde a jak ji pěstujete, v jakých klimatických a půdních podmínkách, jak se o ni staráte a také jak ji zpracujete. Pokud tuto práci děláte poctivě, nabídne vám káva nepřeberně širokou paletu chutí, vůní a charakteristik. A pokud se o vás stará barista, který má o kávě dostatečné znalosti a má ji nachutnanou, dokáže pro vás vybrat přesně to, co vám udělá opravdovou radost, stejně jako když vám sommelier vybere tu správnou láhev vína, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Skvělou zprávou je, že takového baristu, i s jeho kávovarem, v zástěře i bez zástěry, můžete mít i na vaší akci. Přiveze si kávu, mléko, nádobí či kelímky, případně i další domluvený doplňkový sortiment a vůbec vše, co pro přípravu skvělé kávy potřebuje. Bude dobrým duchem vašeho večírku a bude vám dělat radost.


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl