Otevřené sklepy - Jaro na Podluží
(27. - 28. 4. 2019)

Festival otevřených sklepů představuje dvakrát ročně vinaře a jejich vína přímo ve sklepech. Vždy ve 4-5 sousedních obcích otevře své vinné sklepy zhruba třicítka nejlepších vinařů oblasti. Mezi obcemi je k dispozici autobusová kyvadlová doprava, mezi sklepy pak dobré jídlo a zábava. Festival nabízí celoživotní program příjemného poznávání a chutnání vín přímo z rukou vinařů všech vinařských podoblastí a ročníků.

Místo: vinařství v obcích Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky, Prušánky, Moravský Žižkov
Termín: 27. a 28. dubna 2019, sobota 10:00 - 21:00, neděle 10:00 - 15:00

Registrace:
vstupenky je nutné přijít vyměnit za startovní balíček (degustační sklenička, taška, průvodce s mapkou)
obecní úřad Moravská Nová Ves - otevřeno v pátek mezi 17. a 20. hodinou, v sobotu mezi 8. a 15. hodinou, v neděli mezi 10. a 12. hodinou (pozor - mimo tento čas je registrační místo uzavřené)

V ceně vstupenky je zahrnuto:
festivalová degustační sklenička s originální samolepkou
jednorázová degustace festivalových vín u zapojených vinařů
kupony v celkové hodnotě 200 Kč na odběr vína dle vlastního výběru u festivalových vinařů
tištěný Průvodce festivalem s profily všech vinařů, kulturním a gastro programem
plátěná taška s logem festivalu
bezplatná kyvadlová doprava mezi festivalovými obcemi po dobu festivalu

On-line průvodce a nákup vín:
V mobilu či tabletu najdete informace o festivalu, profily vinařů a seznamy vín, mapu a jízdní řády. Také aktuální upozornění například o aktuální vytíženosti dopravy. Zároveň můžete on-line nakoupit vína od třech zapojených vinařů. Zaplatíte pohodlně on-line kartou, budete mít aktualizovaný přehled skladových zásob a nemusíte řešit, jak vína dopravíte domů - vinaři vám je doručí zásilkovou službou.

Komu ve sklepích poskytnou degustaci?
Vinaři vám nalijí pouze do skleničky se speciální festivalovou samolepkou, která je součástí startovního balíčku. Do žádné jiné skleničky kromě oficiálních festivalových skleniček s aktuální samolepkou vám v otevřených sklepech po dobu festivalu nenalijí.

Musí mi vinař nalít opakovaně víno, když mi chutná?
Nikoliv. V rámci vstupenky je zaplacena jednorázová degustace vína, nikoli konzumace. Teoreticky - navštívíte-li všechny sklepy - můžete přechutnat 250 až 300 vzorků vína.

Nechci si kupovat vstupenku v předprodeji - můžu si ji koupit i na místě?
Všechny vstupenky dáváme do předprodeje. Je tedy možné, že budou vyprodány již před samotným festivalem. Ze zkušenosti z uplynulých festivalů nedoporučujeme nechávat nákup vstupenek na poslední chvíli.

Je možné zakoupit festivalovou vstupenku pouze na jeden den?
Bohužel, jednodenní vstupenky nenabízíme.

Kolik vín se dá během festivalu ochutnat?
Počítejte s tím, že všechna vína (cca 300 vzorků) odegustovat nezvládnete. Doporučujeme naplánovat si na jeden den návštěvu maximálně patnácti až dvaceti festivalových míst, což může znamenat až 100 degustačních vzorků vín.

Kontaktní informace: https://www.otevrenesklepy.cz/


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl