Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů
(21. 9. 2024)

Přijeďte v září do Valtic na Retro vinobraní a Mistrovství světa ve sběru hroznů. Oblečte si montérky, zástěry, rádiovky i šátky jako správní brigádníci z 50. - 60. let. Retro vinobraní je hlavně zábava. Nafasujete od nás nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!! :-)

Místo: Areál Vinařství Château Valtice
Termín: 21. 9. 2024 od 8:30 hod.

Vzhledem k tomu, že počet účastníků na tuto populární akci je omezen, je potřeba provést včasnou rezervaci na uvedeném webu.

Retro vinobraní začíná vždy v areálu vinařství Château Valtice - Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Přepravíme Vás do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyst se náročnou prací nezničili, dostanete od nás oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Někteří věrní sběrači jezdí na Retro vinobraní snad hlavně kvůli této lahůdce. V naší kuchyni ji umí opravdu na jedničku!

Vyhlášení výsledků všech soutěží a předávání ocenění vítězům probíhá večer v rámci akce Zámecký košt vín a burčáků, které se můžete rovněž zúčastnit.

Zápisné: Bude upřesněno (nutno uhradit dopředu). Nutná rezervace předem i z důvodu zajištění pracovních pomůcek (kýble, nůžky). Vlastní nůžky či nůž vítány.

Kontaktní informace a rezervace: https://www.vsvaltice.cz/RETRO-VINOBRANI-a-Mistrovstvi-sveta-ve-sberu-hroznu/

 


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl