Seznamte se - Radomír a Ondra, vinařství Nepraš & Co.
(15. 5. 2019)

Přijďte ochutnat párování skvělých vín vinařství NEPRAŠ & Co., za přítomnosti vinařů Radomíra Nepraše a Ondry Veselého, se špičkovou kuchyní 3 chodových menu Milana Hořejše v komorní atmosféře Vinografu Míšeňská.

Místo: Vinograf, Praha - Míšeňská 8
Termín: 15. 5. 2019, 18:00 - 21:00 hodin

Radomír Nepraš, původním povoláním památkový architekt - restaurátor. Pracoval na rekonstrukci významných historických budov ve střední Evropě, zejména v Praze, Vídni, Mnichově a jinde. V Praze např. vytvořil fasádu na budově Rudolfina, jeho firma rekonstruovala prostory Obecního domu, Arcibiskupský palác a např. část Valtického zámku.

Je autorem a zakladatelem projektu Národní vinařské centrum a národní soutěže vín a degustační expozice Salon vín České republiky. Je také autorem projektu Greenways a 48. rovnoběžky a působí ve výboru pro přípravu apelačního systému v České republice. Zakládal rovněž prestižní Alianci vinařů V8.

V roce 1999 založil a vedl vinařství REISTEN, které si vybudovalo přední postavení na trhu s vínem. V roce 2012 svůj podíl ve vinařství REISTEN prodal a v témže roce se svou rodinou v Pavlově založil Vinařství NEPRAŠ & Co.

Společně se svým nevlastním synem Ondřej Veselým, který je enologem (dříve také pracoval ve vinařství Reisten, byl na stáži na Tasmánii ve vinařství Joseph Chromy, rok studoval v rámci PhD. na univerzitě v Geisenheimu v Německu) a absolventem Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, členem Správní rady Národního vinařského centra a členem představenstva spolku ekologických vinařů EKOVÍN, tvoří skvělá vína, která vystihují úžasný terroir Pálavy.

DEGUSTAČNÍ LIST:
Savrie 2017
Ryzlink vlašský 2017
Pinot gris 2017
Riesling no. "5" 2017
Riesling no. "7" 2017
Sauvignon blanc 2017
Rosé GRAVETTIEN 2017
Gravettien Grande Cuvée 2015 - zrálo 2,5 -3 roky v dřevěných sudech
Gravettien Grande Cuvée 2016 - zrálo 2 roky v dřevěných sudech

Vstupenky: http://vinagraf.cz


Poslední novinky a zajímavosti:

| tisk | pdf |

autor: Jan Bretl